A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Warszawskie Linie Turystyczne

Zapraszamy do korzystania z regularnych rejsów organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Usługa jest dostępna w zaleznosci od stanu wody w rzece, o czym ZTM informuje nba bieząco.

Tramwaj „Wars” pływa w piątki, soboty i niedziele. Rejs trwa ok. półtorej godziny. W tym roku oferta została wzbogacona o usługi przewodnickie (więcej tutaj).
Popularnością cieszy się również rejs Wisłą i Kanałem Żerańskim do Serocka nad Zalewem Zegrzyńskim. Statek „Zefir" wypływa o godz. 9.00 z przystanku Cypel Czerniakowski, pokonuje śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przybija do molo w Serocku. Około godz. 13.45 statek wypływa w rejs powrotny do Warszawy i około godziny 19.00 cumuje na Cyplu Czerniakowskim. „Zefir" zabiera na pokład 110 pasażerów. 

Regularnie kursują też promy. Bezpłatnie przeprawić można się w czterech lokalizacjach (więcej tutaj).

Usługi sezonowe, statki - biletowane, promy - bezplatne.

Kategoria: 
sport i rekreacja
rodzina

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.