A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Pokazy multimedialne

W sezonie 2015 zapraszamy do Multimedialnego Parku Fontann. W piątki i soboty po zmroku odbywają się tu pokazy „Tańca źródeł”,  inspirowanego legendą o założycielach Warszawy.

„Taniec źródeł” to baśniowa opowieść, której bohaterami są współczesne postacie obdarzone niezwykłymi siłami. Historia opowiedziana jest za pomocą tańca, z wykorzystaniem nowoczesnej techniki m.in. oświetlenia LED, laserów i ekranu wodnego, na którym odbywa się projekcja.
Widowisko to można oglądać co weekend aż do końca września. Pokazy trwają ok. 25 minut i zaczynają się punktualnie o 21:30, a we wrześniu o 21:00. Odbywają się w każdy piątek i sobotę od początku maja do 27 września. Wstęp wolny.
Multimedialny Park Fontann znajduje się na Podzamczu, a dokładnie na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki przy Nowym Mieście w Warszawie. Działa już czwarty sezon. Z roku na rok zainteresowanie nim rośnie. Same pokazy w sezonie przyciągają ponad 700 tys. widzów. 

Multimedialny Park Fontann powstał w ramach projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy „Pedałuj i płyń (bike & sail) – etap I”. Więcej o projekcie tutaj. Więcej informacji o Multimedialnym Parku Fontann na stronie Stołecznej Estrady.

Kategoria: 
rozrywka
rodzina

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.