A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Zwycięzcy konkursu na animacje lokalnych działań wyłonieni

Konkurs na animację lokalnych działań prowadzony w związku z kampanią „Wisła Warszawa – Ciesz się rzeką!” w ramach projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i płyń (bike&sail) – etap I”, został rozstrzygnięty. W regulaminowym terminie do organizatora wpłynęły 52 prawidłowo zgłoszone prace. Konkurs organizowany był w trzech kategoriach, w których komisja konkursowa wyróżniła następujące projekty i ich twórców:

I. Wydarzenie
1) Od młokosa do bongosa nad Wisłą - Damian Zieliński
2) Wyścig kajakowy „Mosty Warszawy” - Fundacja Promocji Rekreacji KIM
3) Wioślarski Puchar Wisły 2014 edycja wiosenna - Fundacja Towarzystwo Wioślarskie Syrenka
4) Festiwal Kino na Łodzi - Grzegorz Wierzchowski

II. Stała oferta rekreacyjno-turystyczna
1) Niedzielna Szkółka Stand Up Paddle - Jan Sadowski
2) Wakacyjne pływanie po Wiśle - Fundacja Dom Wisły
3) Warszawa gra w kajak polo – Klub Sportowy Powiśle
4) Warszawska pętla kajakowo-rowerowa „KajakiWarszawskie.pl” - Piotr Fedorowicz
5) Na pychu i żaglu – Fundacja Pro Bono PL
6) Garażówka nad Wisłą – Fundacja Wszystko Płynie
7) Zagrajmy w kajaki – Fundacja AVE

III. Aranżacja w przestrzeni publicznej
1) Centrum gier planszowych nad Wisłą - Fundacja Do Dzieła
2) Kula ziemi: Sfera Eko-Edukacji nad Wisłą - Fundacja Mieszadło
3) Rusztowanie Warszawskie – Fundacja Pro Bono PL
4) Papierowa Łódeczka - Fundacja Rozwoju i Promocji Kultury żART
5) Nadwiślański raj! - Jakub Buga
6) Love las – Dina Bienfait

Założeniem konkursu było przyznanie po 3 nagród w każdej z 3 kategorii. Biorąc jednak pod uwagę ilość zgłoszeń oraz wysoki poziom wielu projektów komisja konkursowa postanowiła zwiększyć ilość wyróżnień z 9 do 17 projektów oraz rekomendować powiększenie przewidywanej puli nagród 180 000 zł o ponad 60 000 zł. Niektóre projekty wymagają dodatkowych uzgodnień, aby możliwe było podpisanie umowy. Ilość i różnorodność zgłoszonych projektów znacząco wpłynie na atrakcyjność tegorocznego sezonu nad Wisłą oraz w latach kolejnych. Szczegółowy program wydarzeń i ofert dostępnych nad Wisłą w tym roku w związku z rozstrzygnięciem konkursu zostanie ogłoszony po przeprowadzeniu uzgodnień i uszczegółowieniu kalendarium poszczególnych działań.

Konkurs został ogłoszony w związku z kampanią promocyjną projektu "Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy „Pedałuj i płyń” (bike & sail) - etap I”  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Zwycięzcom gratulujemy.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.