A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Konkurs na animacje – ułatwienie dla Uczestników

Organizator konkursu ofert na animacje, prowadzonego w związku z kampanią „Wisła Warszawa – Ciesz się rzeką!”, zgodnie z zapisami z §5 pkt. 4 wprowadza zmianę w Regulaminie polegającą na zwolnieniu Uczestników Konkursu z obowiązku przedkładania opinii administrujących nieruchomościami objętymi projektem, na etapie składania dokumentów konkursowych. Decyzja ta podyktowana jest dużą liczbą zgłoszeń i zgłaszanymi Organizatorowi problemami natury formalnej związanymi z trybem administracyjnym uzyskiwania ww. opinii.

Organizator zastrzega jednocześnie, że projekty, które w wyniku Konkursu zostaną skierowane do realizacji będą musiały uzyskać odpowiednie zgody od administratorów terenu.

Jednocześnie, zgodnie z §2, pkt 8 Regulaminu, Organizator podkreśla, że przysługuje mu możliwość uzupełnienia informacji i negocjacji niektórych elementów Wniosku konkursowego w szczególności takich jak czas i miejsce realizacji oraz wprowadzenie zaleceń Jury konkursowego wiążących Wykonawców animacji.

logo_mono

W razie pytań prosimy o kontakt z Organizatorem: Partner of Promotion ([email protected]) lub Zamawiającym: Zarządem Mienia m.st. Warszawy ([email protected])

więcej o konkursie tutaj.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.