A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Ciesz się rzeką - konkursy filmowy i fotograficzny

W wolnych chwilach chwytasz za kamerę? Twoją pasją jest fotografia? Pokaż, jak cieszysz się rzeką w Warszawie. Na autorów najlepszych obrazów warszawskiej Wisły czekają zaproszenia na warsztaty Collegium Artis, której wykładowcy należą do najbardziej uznanych i utytułowanych polskich fotografów oraz filmowców. 

Prace zgłaszane do konkursu powinny nawiązywać do hasła „Ciesz się rzeką”, prezentując możliwości aktywnego spędzania czasu nad jej warszawskimi brzegami.

Filmy (trwające minutę, wykonane dowolną technika) można przesyłać do 31 sierpnia do końca dnia, czyli godz. 23.59. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie trzy propozycje. Prace należy przesyłać w formie linku do pobrania z serwera zewnętrznego na adres [email protected]. Wyróżnione obrazy będzie można zobaczyć na specjalnym pokazie, który odbędzie się we wrześniu w kinie „Wisła”. Najlepsze z nich staną się częścią oficjalnej kampanii promującej uroki warszawskiej Wisły.

Autorzy zdjęć przedstawiających warszawską Wisłę w ciekawy sposób mogą zgłaszać prace do 31 lipca, do końca dnia, na adres [email protected]. Jedna osoba może przesłać maksymalnie pięć fotografii. Wszystkie nadesłane propozycje będzie można obejrzeć na stronie internetowej warszawskiej Wisły od 1 maja. Spośród nadesłanych prac internauci wybiorą 30 najlepszych. Głosowanie będzie trwać od 1 do 31 sierpnia. Następnie, ze zdjęć wybranych w tym powszechnym glosowaniu, jury konkursowe wyłoni 12 zwycięskich prac, które pojawią się w wiślanym kalendarzu na kolejny rok.

Konkursy to sposób na aktywne włączenie się mieszkańców w budowanie wizerunku Wisły. Organizowane są w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i płyń (bike&sail) – etap I”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

logo_mono

Patronem merytorycznym konkursu jest Collegium Artis:

collegium_artis_logo

 

Regulaminy konkursowe:

konkurs_fotograficzny_ciesz_sie_rzeka_-_regulamin

konkurs_filmowy_ciesz_sie_rzeka_-_regulamin

Załączniki konkursowe:

Oswiadczenie_o_przeniesieniu_autorskich_praw_majatkowych-Zalacznik_nr_1_do_Regulaminu_konkursu_fotograficznego_Ciesz_sie_rzeka

Oswiadczenie_o_przeniesieniu_autorskich_praw_majatkowych-Zalacznik_nr_1_do_Regulaminu_konkursu_filmowego_Ciesz_sie_rzeka

W razie pytań prosimy o kontakt z Organizatorem: Partner of Promotion (tel.: 22 858 74 58 lub [email protected]) lub Zamawiającym: Zarządem Mienia m.st. Warszawy (tel.: 22 836 81 03 lub [email protected])

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.