A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Skąd się wziął krokodyl nad Wisłą?

Zapraszamy do udziału konkursie na stworzenie nowej miejskiej historii. Jeśli masz pomysł na to "Skąd się wziął krokodyl nad Wisłą", spisz go i prześlij nam do 5 czerwca na adres [email protected]

Oceniane będą koncepcje ujęte w krótkie formy (do 200 znaków). Spośród zgłoszeń wyłoniony zostanie jeden zwycięzca i czterech wyróżnionych. Ich opowieści staną się inspiracją dla Teatru Improwizowanego Klancyk, która 13. czerwca zagra specjalny spektakl nad rzeką!

Dla zwycięzców przewidziano również nagrody rzeczowe związane z tematem konkursu. Szczegóły na temat konkursu opisane są w Regulaminie udostępnionym do pobrania. Zapoznaj się z nim przed nadesłaniem pracy.

Bieżące informacje na profilu Wisła Warszawa na facebooku.

Autorem muralu jest m-city, a producentem Fundacja Do Dzieła, organizator m.in festiwalu Street Art Doping.

Mural powstał w ramach projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i płyń (bike & sail) – etap I” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.