A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Konkurs fotograficzny #WisłaWarszawa

Przyjdź nad Wisłę, zrób sobie zdjęcie i udostępnij je! Zapraszamy do udziału w konkursie towarzyszącym wydarzeniom cyklu otwarcia sezonu.

W planie otwarcia: Warszawskie Leżakowanie i Otwarcie Sezonu Nawigacyjnego (23-24.05), wycieczki rowerowe (30.05), gra terenowa (06.05) oraz w finał konkursu „Skąd się z wziął krokodyl nad Wisłą” i spektakl Teatru Improwizowanego Klancyk (13.06).

Towarzyszący tym wydarzeniom konkurs #WislaWarszawa ma za zadanie wyłonienie najciekawszych fotografii oznaczonych hashtagiem #WisłaWarszawa z nazwą konkretnego wydarzenia (leżakowanie, na rowerze, śladami syrenki i krokodyl), które otrzymają najwyższą liczbę „polubień” w serwisach Instagram i Facebook. Na zwycięzców czekają koszulki z logo Wisła Warszawa.

Już w ten weekend zachęcamy do udostępniania fotografii z Warszawskiego Leżakowania i Otwarcia Sezonu Nawigacyjnego. Swoje zdjęcia oznaczaj hashtagiem #WisłaWarszawaLeżakowanie. Zwycięzców poznamy zaraz po weekendzie.

Regulamin konkursu jest dostępny jest poniżej oraz na www.facebook.com/wislawawa

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.