A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Konkurs fotograficzny "ciesz się rzeką!" - etap III

Dziękujmey internautom za głosowanie na fotografie nadesłane do konkursu Wisła Warszawa - "Ciesz się rzeką!".

Walka była zacięta do samego końca głosowania, liczył się każdy oddany głos.

Dnia 31 sierpnia zakończył się II etap konkursu. Spośród fotografii biorących udział w II etapie, głosowaniu internautów, wybranych zostało 31 zdjęć, które uzyskały największą liczbę głosów. Aż trzy zdjęcia uzyskały równorzędną liczbę głosów - 1,5 pkt. - na miejscach 29-31.

W dniach 1-12 września odbędą się obrady komisji konkursowej, która wyłoni 12 finalistów. Wybrane zdjęcia utworzą kalendarz wiślanym na rok 2015. Trzech zwycięzców otrzyma nagrody rzeczowe. Przyznana zostanie także nagroda specjalna Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. zagospodarowania nadbrzeża Wisły.

 

Nagrody

Na autora najlepszego obrazu warszawskiej Wisły czeka zaproszenie na warsztaty Collegium Artis, której wykładowcy należą do najbardziej uznanych i utytułowanych polskich fotografów. Drugie miejsce nagrodzimy tabletem Samsung Galaxy Tab3 T110 8GB, a trzecie pamięcią zewnętrzna Samsung 2.5'', 1 TB.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.