A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Konkurs fotograficzny "ciesz się rzeką" - etap I i II

Konkurs fotograficzny „Ciesz się rzeką”

Dziękujemy za wszystkie przesłane do konkursu zdjęcia  smiley

Teraz nadszedł czas na drugi etap czyli głosowanie internautów, które trwa od 1 do 31 sierpnia. Następnie spośród 30 zdjęć z największą liczbą głosów, komisja konkursowa wyłoni 12 zwycięskich prac, które utworzą wiślany kalendarz na 2015 rok, a trzy najlepsze zdjęcia otrzymają nagrody rzeczowe.

Autorzy zdjęć zgłaszali je do 31 lipca, do końca dnia, czyli do zakończenia pierwszego etapu konkursu.

Prace konkursowe zgłaszali zarówno amatorzy jak i profesjonalni twórcy. Obrazy inspirowane były hasłem Wisła Warszawa - „Ciesz się rzeką” i prezentować miały możliwości aktywnego spędzania czasu nad jej warszawskimi brzegami.

 

Nagrody

Na autora najlepszego obrazu warszawskiej Wisły czeka zaproszenie na warsztaty Collegium Artis, której wykładowcy należą do najbardziej uznanych i utytułowanych polskich fotografów. Drugie miejsce nagrodzimy tabletem Samsung Galaxy Tab3 T110 8GB, a trzecie pamięcią zewnętrzna Samsung 2.5'', 1 TB.

Konkurs fotograficzny i filmowy, to sposób na aktywne włączenie się mieszkańców w budowanie wizerunku Wisły. Organizowane są w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i płyń (bike&sail) – etap I”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 

Partner konkursu:

Patroni medialni konkursu:

 

      

 

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.