A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Konkurs filmowy „Ciesz się rzeką!”

Dziękujemy wszystkim filmowcom za nadesłane w terminie zgłoszenia!

Rozpoczynamy drugi etap konkursu, czyli obrady komisji konkursowej. Dnia 12 września nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników konkursu filmowego, przyznane zostaną trzy nagrody rzeczowe. Wyróżnienie specjalne przyzna

Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. zagospodarowania nabrzeża Wisły.

 

Prace konkursowe zgłaszać mogą zarówno amatorzy jak i profesjonalni twórcy. Filmy powinny nawiązywać do hasła „Ciesz się rzeką!”, prezentując możliwości aktywnego spędzania czasu nad jej warszawskimi brzegami.

Autorzy filmów mogą zgłaszać swoje prace do 31 sierpnia, do końca dnia, na adres [email protected]. Jedna osoba może przesłać maksymalnie 3 filmy. Maksymalna długość każdego filmu to minuta. Film należy dostarczyć przesyłając link do pobrania filmu z serwera zewnętrznego na adres mailowy: [email protected]. Wiadomość e-mail powinna zawierać również:

  1. dane osobowe Uczestnika (imię i nazwisko, adres korespondencyjny, nr telefonu);
  2. listę twórców filmu – imiona i nazwiska osób, które opracowały film we współpracy z reżyserem (np. producent, aktorzy, scenarzysta, etc.);
  3. 2 zdjęcia obrazujące film oraz krótki, kilkuzdaniowy opis filmu.

Nagrody

Na autora najlepszego filmu o warszawskiej Wiśle czeka zaproszenie na warsztaty Collegium Artis, której wykładowcy należą do najbardziej uznanych i utytułowanych polskich filmowców. Uczestnik konkursu, który zajmie drugie miejsce otrzyma kamerę GoPro Hero3, a zwycięzca trzeciego miejsca otrzyma twardy dysk – pamięć zewnętrzną Samsung 2.5'', 1 TB.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym regulaminem konkursu.

Konkurs fotograficzny i filmowy, to sposób na aktywne włączenie się mieszkańców w budowanie wizerunku Wisły. Organizowane są w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i płyń (bike&sail) – etap I”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 

Partner konkursu:

 

Patroni medialni konkursu:

      

 

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.