A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Wrzesień 2016

22.09.2016

Sezon letni dobiega końca, a wraz z tym powoli znikają klubokawiarnie. Dni stają się coraz zimniejsze i tylko śmiałków można ściągnąć na wieczorne przedstawienia nad Wisłą. Pożegnaliśmy już Pomost 511, zatańczyliśmy ostatni raz na parkiecie w Hockach Klockach, odeszła od nas Kuchnia Konlifktu i skończył się weekendowy Slow Market na Placu Zabaw. Dzielnica Wisła powoli bierze głęboki oddech po kolejnym udanym sezonie. Przed nami ostatni wrześniowy weekend, a wraz z nim wiele atrakcji.

Co czeka nas w ten weekend?

20.09.2016

 „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan. Siedzimy na Schodkach nad Wisłą z Alanem i Andym pomysłodawcami Run Wisła.

08.09.2016

Jak wakacje spędzają Paryżanie? Czy mają takie miejsca jak Dzielnica Wisła? Co jest w nim charakterystycznego i co może nas zainspirować w kolejnych sezonach letnich?

Miejsce, któremu się dzisiaj przyjrzymy to Paris Plage czyli paryska plaża nad brzegami Sekwany. Trudno jest o drugie takie miejsce jak Dzielnica Wisła. Jednak Paris Plage wybraliśmy ze względu na kilka cech wspólnych. Po pierwsze plaża mieści się w centrum. Po drugie jest  nad samą rzeką. Po trzecie jest dostępna dla każdego.

06.09.2016

Święto Wisły już 10 września. Hasłem przewodnim w tym roku jest Wisła – Żywioł Warszawy. Tego dnia królowa polskich rzek i jej nabrzeża będą tętnić życiem, dzięki wydarzeniom, które podkreślą jej liczne uroki. Atrakcje na wodzie oraz lądzie odbywać się będą w okolicach Cypla Czerniakowskiego.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.