A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Sierpień 2016

31.08.2016

Czy istnieje gdzieś takie miejsce jak Dzielnica Wisła? Co sprawia, że jest takie unikalne? Jak możemy polepszyć naszą plażę?

23.08.2016

Dzielnica Wisła przyciąga nie tylko programem kulturalnym, ale również bogactwem kulinarnym. Jest kilka powodów, dla których najlepiej jadać Wisłą.

16.08.2016

Jak promować Wisłę? Jak pokazać ludziom, że to idealne miejsce na uprawianie sportów czy też spędzanie wolnego czasu? A co najważniejsze jak o Wisłę zadbać?

Na ciekawy pomysł wpadli Andrew Mossop i Alan Parsons - pomysłodawcy projektu Run Wisła. Projekt zakłada pokonanie ponad 1000 km trasy wzdłuż rzeki Wisły razem z badaniem czystości rzeki oraz sprzątaniem brzegów rzeki. Jest to przyjacielski bieg otwarty dla wszystkich, którzy myślą podobnie jak założyciele: jeśli chcesz coś zrobić, zacznij od siebie.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.