A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Lipiec 2016

28.07.2016

Widzieliście już plażowych?

Ubrani w białe koszulki, z czapką na głowie i uśmiechem na twarzy – to właśnie plażowi rezydujący nad warszawską Wisłą.

Jest kilka miejsca, w których można ich spotkać: bulwar Jana Karskiego, Płyta Desantu, plaża Żoliborz, plaża Praska, plaża Poniatówka i plaża Saska.  Punkty plażowe można rozpoznać po flagach i charakterystycznym, niebieskim kolorze dominującym w Dzielnicy Wisła.

W lipcu i sierpniu punkty działają codziennie:

poniedziałek –czwartek w godzinach 10:00 - 20:00

26.07.2016

W okresie wakacyjnym prowadzone są godzinne rejsy przyrodnicze z Przystani Młociny. Ich celem jest przybliżenie bogactwa fauny północnego odcinka warszawskiej Wisły. Odcinek rejsowy to odcinek od

przystani Młociny poprzez Bielany, aż do Tarchomina. Przewodnik, Jarosław Matusiak, opowiada o formach ochrony przyrody oraz o gatunkach ptaków, jakie możemy tam spotkać.

20.07.2016

Pierwszego sierpnia obchodzimy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z rocznicą Rok Rzeki Wisły organizuje spotkanie nad Wisłą na łodziach i na brzegach rzeki. W spotkaniu, może wziąć udział wystarczy wypełnić formularz na stronie |link poniżej|.

Uroczystość rozpocznie się o 15:30 rejsem wzdłuż bulwarów w górę rzeki. Zgłoszone jednostki będą płynęły w grupie: od najmniejszych łódek prywatnych poprzez statki pasażerskie i jednostki

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.