A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Czerwiec 2016

30.06.2016

29 czerwca 2016 roku o 11:00 na iBarce miała miejsce konferencja prasowa na temat ‘Wisła – zabytki i inwestycje. Odkrywanie przeszłości, planowanie przyszłości.’

23.06.2016

W tym roku gmina Wawer obchodzi swoje 150-lecie. Z tej okazji, w tę sobotę, 25 czerwca, 150 kajakarzy pokona trasę z Góry Kalwarii do wawerskiego brzegu Wisły przy ul.  Rychnowskiej/Romantycznej. Spływ będzie również inauguracją otwarcia plaży na Wawrze o nazwie „Romantyczna”. Kajakarze dotrą do brzegów wawerskiej plaży około godziny 14:30. Tam przywita ich koncert i ognisko. Ciekawą atrakcją wydarzenia będzie również park linowy.

22.06.2016

W środę, 22 czerwca odbędzie się wielkie, trzy- dniowe otwarcie iBarki - nowego miejsca na mapie warszawskiej Wisły, w którym będzie można zaczerpnąć informacji m.in. o historii Wisły i o wszelkich działaniach związanych z rzeką.

iBarka – przeszklony obiekt pływający o długości 16 metrów i szerokości 5,5 metra - jest nowym projektem fundacji „Do Dzieła”. Celem fundacji było stworzenie miejsca, które połączy ludzi nad Wisłą i ludzi Wisły. Miejsce będzie dostępne dla każdego.

 

Program otwarcia iBarki:

20.06.2016

Jedną z ciekawszych dyscyplin sportów wiślanych jest wioślarstwo. Rozwija nie tylko ciało, lecz również ducha.

Masz słabą kondycję fizyczną? A może cierpisz na problemy ze snem? Trudno ci się skoncentrować? A może chciałbyś poprawić swoją kondycje fizyczną? Jest na to remedium – trenuj wioślarstwo.

Badania wskazują, że podczas treningów wioślarskich pracuje ponad 70% mięśni. Wiosłowanie należy do grupy tzw. ćwiczeń aerobowych. Co oznacza, że mięśnie mają ciągły dostęp do tlenu. Energia, która

10.06.2016

W tym roku na Wianki nad Wisłą zapraszamy 25 czerwca, tuż po kalendarzowej Nocy Świętojańskiej, która przypada w piątek w dniu św. Jana. 

03.06.2016

Warszawskie regaty mają 64-letnią tradycję. Dotychczas opierały się głównie na rywalizacji ósemek wioślarskich Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej. Tym razem regaty będą miały o wiele bardziej okazały wymiar, wszystko dzięki współpracy z Warszawskim Towarzystwem Wioślarskim. Zaproszenie do udziału w zawodach przyjęło ponad 30 reprezentacji, w tym także ekipy zagraniczne.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.