A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Maj 2016

31.05.2016

Tegoroczny Dzień Dziecka będziemy świętować przez kolejny tydzień. Wydarzenia dla dzieci rozpoczynają się  planowo 1 czerwca i trwać będą jeszcze przez dwa nadchodzące weekendy.  

Drogie Dzieci! To jest Wasz Wielki Tydzień! Wyciągajcie rodziców. "‘Mamo, Tato, chodźmy nad  Wisłę!".

29.05.2016

Czerwiec to pierwszy miesiąc, który jednoznacznie kojarzony jest z początkiem lata i wakacji. Szukając inspiracji na rodzinne spędzenie czasu w plenerze – zwłaszcza przy słonecznej pogodzie – warto skierować swój wzrok i uwagę ku Wiśle.

27.05.2016

Ostatni weekend otwarcia sezonu letniego dedykujemy nadwiślańskiej naturze. Goście odwiedzający łąkę zalewową zlokalizowaną tuż za mostem Gdańskiem, na prawym brzegu rzeki, na szlaku Golędzinowskim będą mięli możliwość zdobycia wiedzy o tym jak stworzyć własną zieleń marzeń. Łąki na Golędzinowie to tereny należące do programu Natura 2000. W tym roku planowana jest budowa pawilonu przyrodniczego Life+. Stanie się on miejscem, które w sposób przystępny opowie o najważniejszych naturalnych potrzebach przyrodniczych Wisły. Za sprawą przedstawicieli Miasta st.

21.05.2016

Wybrane zostały klubokawiarnie, które w tym roku będą działały na lewym brzegu Wisły. W tym sezonie, po licznych sugestiach mieszkańców i odwiedzających  nabrzeża przy wyborze kierowano się rozwiązaniami w zakresie realnego ograniczenia emisji hałasu. W tym celu klubokawiarnie załączyły do ofert ekspertyzy akustyczne, zawierające konkretne rozwiązania techniczne, które będą podlegały audytom w trakcie sezonu.

18.05.2016

Nad rzeką znowu pojawią się edukatorki i edukatorzy zachęcający wszystkich do sprzątania wokół siebie. Miasto Stołeczne Warszawa startuje właśnie z drugą odsłoną kampanii „Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto”. Wisła z roku na rok przyciąga coraz więcej ludzi. W związku z tym rośnie też liczba problemów z utrzymaniem czystości nad rzeką. Codziennie rano plaże i schody bulwarów pełne są butelek, kapsli,  niedopałków itp. W 2014 roku Służba Brzegowa zebrała ilość odpadów odpowiadającą objętościowo 8 basenom olimpijskim.

09.05.2016

Wyjątkowa impreza folkowa. Od 12 do 15 maja odbywać się będą „Zielone Świątki na Urzeczu”. Od Góry Kalwarii po warszawską Saską Kępę odbędą się festyny i spływy przypominające historię mieszkańców tego mikroregionu Mazowsza, a także ich flisacką tradycję.

06.05.2016

W piątek, 6 maja o godz. 12.00 (bulwar im. Jana Karskiego, północy kraniec) zapraszamy na otwarcie wystawy „Cool Globes Warsaw” poświęconej ochronie środowiska i problemowi zmiany klimatu na Ziemi.

W uroczystości udział wezmą: Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy, Janice Rzycki, inicjatorka sprowadzenia wystawy do Warszawy, Marek Sułek, artysta-plastyk, twórca warszawskiego globu oraz przedstawiciele Communication Unlimited, organiztora wystawy na bulwarach.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.