A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Kwiecień 2016

27.04.2016

Na warszawiaków czekają bezpłatne aktywności, które zachęcą do spędzania czasu w Dzielnicy Wisła.

Rozpoczynamy letni sezon nad Wisłą. Po raz kolejny będziemy zachęcać mieszkańców naszego miasta by spędzali tu czas, uczestniczyli w aktywnościach i wypoczywali. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno miłośnicy rekreacji na wodzie, jak i plażowania mogą  miło spędzać czas w Dzielnicy Wisła – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

22.04.2016

Pan Eko Samochodzik nad Wisłą jest projektem edukacyjno-społecznym skierowanym  do mieszkańców Warszawy, a w szczególności dzielnicy Wawer. Każdy, bez względu na wiek, może wciąć udział w organizowanych tutaj obchodach Dnia Ziemi – spędzić trochę czasu na rzeką, poszerzyć wiedzę na temat przyrody warszawskiej Wisły, a przy tym posprzątać zaśmiecone miejsca.

21.04.2016

W serwisie mapowym m.st. Warszawy - Warszawa Historyczna, opublikowana została ortofotomapa koryta Wisły. Ortofotomapa o wielkości piksela 5 cm przygotowana została ze zdjęć lotniczych wykonanych 1 września 2015 roku przez firmę MGGP Aero na zlecenie Stołecznego Konserwatora Zabytków.

09.04.2016

W dzisiejszych czasach, w takich aglomeracjach miejskich jak Warszawa, różnorodność gatunków roślin, istnienie i wygląd łąk zależy niestety wyłącznie od działań człowieka. Na naturalnych, mniej zindustrializowanych przestrzeniach brzegów rzek nadal można spotkać malownicze kwietne łąki. Ze względu na zaprzestanie użytkowania polan, złe terminy koszenia lub przekształcanie ich w tereny uprawne, rośliny te powoli znikają z krajobrazu.

01.04.2016

Tym razem bohaterkami widowiska będą warszawskie syreny i związana z nimi legenda. Premiera nowego multimedialnego pokazu będzie jednym z pierwszych wydarzeń cyklu Otwarcie Sezonu Letniego nad Wisłą, który w tym roku rozpocznie się juz 30 kwietnia. Dzięki nowoczesnej technice opowieść o legendarnych opiekunkach stolicy odnosić się będzie zarówno do współczesnego oblicza miasta, jak i jego historii.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.