A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Wrzesień 2015

24.09.2015

W piątek i sobotę (25 i 26 września) odbędzie się ostatnie w tym roku multimedialne  widowisko Parku Fontann. Widowisko „Światła wody” rozpocznie się o godz. 21.00. W tym sezonie park na Podzamczu kusił szeroką ofertą rozrywkową.

22.09.2015

Już dziś 23 września przez pięć najbliższych dni królowa polskich rzek będzie gościem honorowym Festiwalu Loary 2015 w Orleanie. Do francuskiego miasta drogami wodnymi dopłynęły polskie, tradycyjne statki i łodzie wiślane. Festiwal Loary jest uznawany za najważniejsze w Europe zgromadzenie floty rzecznej. Nad najdłuższą rzeka Francji przybyło ponad 200 tradycyjnych statków, 450 rzemieślników, blisko 700 marynarzy  oraz 650 000 miłośników żeglugi. W tym roku, dzięki staraniom inicjatywy Rok Rzeki Wisły 2017, honorowym gościem będzie Wisła. Dzięki wsparciu m. st.

22.09.2015

Lubisz spędzać czas nad Wisłą? Dbasz o tę przestrzeń i chcesz, aby inni też to robili? Zrealizuj z nami swój pomysł! Rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie działań społecznych towarzyszących kampanii „Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto”.

Do końca listopada trwa kampania społeczna „Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto”, której celem jest zachęcenie osób spędzających czas nad rzeką do wzięcia współodpowiedzialności za tę przestrzeń. Działania kampanii mają charakter partnerski i koncentrują się szczególnie na edukacji jak dbać o czystość rzeki i jej otoczenia. 

08.09.2015

Wakacje dobiegły końca, ale to nie znaczy, że zamyka się sezon wiślanych atrakcji! W sobotę, 12 września, odbędzie się już ósma edycja najważniejszego święta warszawskich wodniaków i miłośników królowej polskich rzek – Święta Wisły, w tym roku - Pełnego Gwiazd.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.