A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Sierpień 2015

28.08.2015

Ogromna papierowa łódeczka, warsztaty twórcze i spotkanie z syrenką to atrakcje, które czekają na przechadzających się w weekendy po Bulwarze Jana Karskiego.

Już w tę sobotę na największym placu nowo otwartego odcinka bulwarów stanie nietypowa rzeźba. Pokryta napisami „Warszawa” w kilku językach, będzie miała ponad 3.5 metra wielkości i kształt łudząco podobno to łódeczki, która od wiosny dryfuje w okolicy mostu kolejowego.

Na pokładzie wyobraźni

24.08.2015

Rekordowo niski stan wody w rzece mocno ograniczył żeglugę. Ale pływać można. Te wakacje to czas tradycyjnych łodzi drewnianych. Co więcej – można nimi pływać za symboliczną opłatą, a nawet za darmo!

Już od kilku lat miłośnicy rzeki, starają się wskrzeszać wiślane tradycje. Nie jest to łatwe, gdyż żegluga przez dziesięciolecia była bardzo zaniedbana. Powoli jednak mieszkańcy i turyści przekonują się na nowo do takiej formy rekreacji. Pływanie drewnianymi łodziami to też dla nich alternatywna forma komunikacji.

21.08.2015

Jak poznać które miejsce w Warszawie cieszy się wzmożonym zainteresowaniem warszawiaków? To proste. Wystarczy śledzić zmiany w rozkładzie jazdy ZTM.

19.08.2015

Niski stan wody w Wiśle odkrywa nie tylko skarby. Opadająca woda ujawniła zaśmiecone dno. Rekordowo niskie odczyty wodowskazów zmobilizowały miłośników Wisły do działania. 

12.08.2015

Nocna parada jednostek pływających, opowieści o gwiazdozbiorach i pokazy flyboard, taki mamy plan na tegoroczne Święta Wisły. To najważniejsze dla środowisk wiślanych wydarzenie odbędzie się już za miesiąc - 12 września.

Tegoroczne Święto Wisły wpisuje się w obchodzony w tym roku Międzynarodowy Rok Światła 2015. Ósma edycji wydarzenia odbywać się będzie pod hasłem „Święto Wisły pełne gwiazd”. Za widownię posłuży Bulwar Jana Karskiego - pomiędzy Mostem Śląsko-Dąbrowskim, a Gdańskim.

05.08.2015

Plaża nieopodal ZOO zmieniła się w tym sezonie nieodpoznania! A wszystko za sprawą pomysłu jednego z mieszkańców. Sprawdź czym kusi „Rusałka” i inne nadwiślańskie plaże.

Prysznice, stojaki rowerowe, żywa altana - to tylko niektóre z nowości na plaży Rusałka, popularnie zwanej też plażą ZOO. Dzięki lokalizacji, miejsce to może pochwalić się najpiękniejszą panoramą na Stare Miasto, a dzięki realizacji przez miasto projektu zgłoszonego w budżecie partycypacyjnym – jednym z najlepszych wyposażeń.

01.08.2015

Nadwiślańskie bulwary na odcinku od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść przeszły pomyślnie wszelkie odbiory techniczne i ku naszej radości zostaną oficjalnie otwarte i już ozdabiają brzeg rzeki. W związku z tym zapraszamy mieszkańców na promenadę już w niedzielę, 2 sierpnia, od godz. 12.00.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.