A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Lipiec 2015

31.07.2015

Po raz dziesiąty na rzece uczczeni zostaną  bohaterów walk powstańczych z 1944 roku. Fundacja AVE zaprasza mieszkańców stolicy 1 i 2 sierpnia 2015 roku na wyprawy kajakowe „Wisłą przez Miasto Nieujarzmione”.

24.07.2015

Poziom wody w rzece to temat niezmiennie aktualny. Najłatwiej go monitorować na bramie przeciwpowodziowej Portu Czerniakowskiego gdzie umieszczone zostały cztery wodowskazy. Można na nich odczytać poziom wody w porcie oraz na Wiśle. To cenna informacja zarówno dla wodniaków, jak i historyków czy varsavianistów.

23.07.2015

Wisła to rzeka, to żegluga, to plaże, zabawa, odpoczynek i rekreacja. Wisła u każdego wywołuje inne skojarzenia i wspomnienia. Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę w ramach kampanii Dzielnica Wisła postanowiło stworzyć obraz królowej polskich rzek. Wyniki wypraw etnograficznych Towarzystwa już wkrótce zagoszczą nad brzegami Wisły.

Jak bywalcy nad rzek widzą Wisłę? Jak spędzają nad nią czas a jak chcieliby ją zmienić? Co im się podoba, a co nie? Na te i wiele innych pytań poszukiwaliśmy odpowiedzi.

17.07.2015

W weekendy zapraszamy małych i dużych warszawiaków na rejs pełen przygód i niespodzianek. A po wodnej przygodzie z postaciami ze świata baśni na brzegu można wziąć udział w warsztatach plastycznych i teatralnych.

10.07.2015

Seans w plenerze? Czemu nie. Nad Wisłą projekcje odbywają się już niemal w każdy dzień tygodnia. Dodatkowo w kinach pod chmurką emitowane są spoty o rzece.

Klasyczne seanse w kinowych salach  mają swoją niepowtarzalną magię. Warto jednak wziąć pod uwagę, że sezon wakacyjny sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W tym roku łatwiej jest połączyć te przyjemności. Nadwiślańskie klubokawiarnie przygotowały szeroką ofertę dla kinomanów.

03.07.2015

Prom, statek, a może łódź tradycyjna? W te wakacje rzeka otwiera się na miłośników żeglugi. Wśród nowych ofert znaleźć można m.in. rejsy rodzinne, klubowe, a nawet nocne. Propozycje dostępne są przez cały sezon, choć uzależnione od zmiennych stanów Wisły.

Lista propozycji spędzania czasu na Wiśle w Warszawie sukcesywnie się poszerza. Pomimo, że rzeka jest kapryśna i aktualny stan wody utrudnia pływanie, armatorzy już w ten weekend zapraszają na pokłady.

02.07.2015

Dechy, muzyka lat 50. 60. i 70. i bryza fontann - w sobotę (4.07) na Podzamczu odbedzie się pierwsza z letniego cyklu potańcówek „Dancingi 60-lecia”.

- Mamy nadzieję, że znów uda nam się zaskoczyć i przyciągnąć warszawską publiczność – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady. – Tym razem miksujemy nowoczesność  z odrobiną sentymentu. Oddajemy scenę młodym i razem z nimi wracamy do przeszłości. Sięgamy do historii, by pokazać to co najlepsze w 60-letniej historii Stołecznej Estrady i w polskiej muzyce rozrywkowej.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.