A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Czerwiec 2015

26.06.2015

Okolice rzeki stały się centrum miejskiego sportu. Można tu biegać, jeździć na rowerze, skorzystać z plenerowej siłowni. W tym sezonie ofertę dopełniają zajęcia fitness, jogi i crossfit.

- Przyszły wakacje, czas się poruszać! – zdają się zgodnie mówić właściciele nadwiślańskich klubokawiarni, którzy na pierwszy wakacyjny weekend zaplanowali nie tylko treningi, lecz także towarzyszące im wydarzenia rozrywkowe.

23.06.2015

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami konkursowymi dla organizacji pozarządowych „Moja Dzielnica Wisła” i „Wisła: interdyscyplinarna oferta programowa”. Przyjmowanie ofert do 13 lipca.

„Moja Dzielnica Wisła”

Ogłoszenie IV otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych w 2015 roku - dostepne tutaj.

16.06.2015

W sobotę, 20 czerwca, największe plenerowe wydarzenie nad Wisłą – Wianki. W programie m.in. warsztaty, rejsy... i parada latawców. Podzamcze stanie się miejscem łączącym tradycję i nowoczesność, a zabawie jak co roku towarzyszyć będzie doskonała muzyka.

Eko Wianki

16.06.2015

Teatr Pijana Sypialnia już dziś na Bulwarze Flotylli Wiślanej zainauguruje cykl plenerowych spektakli pod gołym niebem. Jako pierwsza wystawiona zostanie komedia muzyczna „Wyjowisko” z pieśniami Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina.

12.06.2015

Od dzisiaj na Wiśle ponownie malowniczo dryfuje papierowa łódeczka! Rzeźba autorstwa Marka Sułka wpisuje się w krajobraz, nieśmiało pretendując do... miana nowego symbolu rzeki.

W tym roku rzeźba zacumowała między Mostem Poniatowskiego, a mostem średnicowym (kolejowym). Dzięki tej lokalizacji symbol łączenia sztuki, rekreacji i zabawy będzie widoczny zarówno dla mieszkańców, którzy tłumnie spędzają czas wolny nad rzeką, jak i turystów spoglądających przez okna pociagów.

11.06.2015

Miasto to idealna przestrzeń do zaadoptowania na grę rowerową. Dodatkową gratką będzie możliwość wzięcia udziału w aktywnej i edukującej rywalizacji. Szczególnie zaproszeni powinni czuć się rowerzyści, którzy chce się wykazac znajomością topografii i historii miasta.

Gra będzie polegała na przemieszczniu się na jednośladach z jednego do drugiego miejsca. Na sposzczególnych stacjach będą czekac na zawodników zagadki dotyczące zarówno Warszawy jak i wiedzy na temat rowerów.

10.06.2015

Spektakl inspirowany historiami zgłoszonymi w konkursie „Skąd się wziął krokodyl nad Wisłą” to trzecia propozycja cyklu otwarcia sezonu nadwiślańskiego. W najbliższą sobotę, 13 czerwca, zapraszamy do klubokawiarni Kurort na występ Teatru Improwizowanego Klancyk.

03.06.2015

W najbliższą sobotę, 6 czerwca, odbędzie się kolejne wydarzenie cyklu otwarcia sezonu nadwiślańskiego. Zapraszamy do udziału w grze terenowej „Śladami Syrenki”, opartej o warszawską legendę. 

W punkcie startu przy klubokawiarni 8 stóp (ul. Ratuszowa 2, okolice ZOO) każdy z graczy otrzyma kartę do gry z zagadkami. Punkt jest czynny w godz. 10-18. Do gry można dołączyć o dowolnej porze.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.