A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Maj 2015

29.05.2015

Ostatni majowy weekend to najlepszy czas na świętowanie Dnia Dziecka. Wśród propozycji znajdziecie m.in. piknik w Komisariacie Rzecznym Policji, warsztaty rodzinne w klubokawiarniach i zajęcia fotograficzne na nadbrzeżu.

29.05.2015

Zapraszamy w sobotę do udziału w rowerowym otwarciu sezonu nadwiślańskiego! W strefie startu przy Płycie Desantu można będzie pobrać audio przewodniki. Dostępne są one też tutaj. 

27.05.2015

Już w najbliższą sobotę, 30 maja, kolejne wydarzenie cyklu imprez otwierających wiślany sezon. Tym razem do wspólnej zabawy nad brzegami Wisły szczególnie zapraszamy rowerzystów. Na wszystkich cyklistów nad rzeką czekać będą m.in. przewodnicy oraz profesjonalny serwis rowerowy.

21.05.2015

W okolicy Żerania pojawiły się pierwsze efekty odnawiania nadwiślańskich łąk. Miłośnicy natury niecierpliwie oczekują lata. Wkrótce nad rzeką, na wysokości Żerania, pojawi się nietypowa, kwitnąca polana. – „W międzywału” prowadzimy „eksperyment”, pozwalający dobrać optymalne metody odtwarzania łąk nad Wisłą w Warszawie – mówi Sławomir Sendzielski, odpowiedzialny za projekt restytucji łąk zalewowych na warszawskim odcinku OSOP Natura 2000 w Dolinie Środkowej Wisły. Projekt ma na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się gatunków inwazyjnych w obszarze Natura 2000 Doliny Środkowej Wisły.

18.05.2015

Sezon nad Wisłą rozpoczynamy Warszawskim Leżakowaniem i otwarciem sezonu nawigacyjnego. W sobotę i niedzielę 23 i 24 maja wszyscy miłośnicy odpoczynku na plaży oraz amatorzy wodnej rekreacji znajdą coś dla siebie nad Wisłą. Zwolenników biegania zapraszamy również na kolejną odsłonę Biegu Wisły.

Warszawskie leżakowanie

18.05.2015

Nad Wisłą pojawiły się hamaki dla wielbicieli dobrej książki. Lektura na świeżym powietrzu z widokiem na rzekę? Czemu nie. Zapraszamy do korzystania z książek w ramach akcji „Zaczytaj się nad Wisłą”.

08.05.2015

Zobacz nowy mural M-city, wyślij swoją historię i zainspiruj Teatr Improwizowany Klancyk do stworzenia spektaklu. Ruszył konkurs na najlepszą historię o nowym rezydencie nabrzeża.

Na lewym brzegu Wisły, na murku biegnącym na południe od mostu Poniatowskiego powstał mural dedykowany rzece. Ma blisko 340 metrów długości i ponad metr wysokości. Jest wariacją na temat… krokodyli. Autorem pracy jest Mariusz Waras, znany bardziej jako M-city – artysta należący do światowej czołówki street-artu, a jego producentem Fundacja Do Dzieła, organizator m.in festiwalu Street Art Doping.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.