A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Kwiecień 2015

30.04.2015

Koniec z wymówką "zostawiam śmieci, bo kosz jest za daleko…" Startuje kampania społeczna „Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto”. Od maja nad rzeką rozdawane będą m.in. worki na odpady.

Odpadami zebranymi nad Wisłą w 2014 r. można by wypełnić ponad 8 basenów olimpijskich, 3593 kontenery "spod bloku", niemal dwie stacje metra Centrum, sześć pawilonów wystawowych Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Emila). Robi wrażenie?

W tym roku, równolegle z doposażeniem nadbrzeża w kosze stawiamy na edukację.

28.04.2015

W maju rozpoczyna się 7 sezon Warszawskich Linii Turystycznych. Brzegi połączą promy, na wycieczkę zabierze tramwaj wodny, a całodziennych atrakcji dostarczy statek do Serocka.

Tramwaj wodny

20.04.2015

Trwa konkurs fotograficzny, w którym mozna głosować na archiwalne zdjęcia mostu Grota-Roweckiego wykonane przez mieszkańców. To okazja do zdobycia stalowego fragmentu mostu.

Most gen. S. Grota-Roweckiego, wybudowany na przełomie lat 70. i 80., przechodzi obecnie gruntowny remont i niebawem stanie się częścią trasy S8 i północnej obwodnicy Warszawy. W naszym konkursie można wygrać fragment konstrukcji przeprawy. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie do 30 kwietnia pamiątkowej fotografii upamiętniającej most gen. S. Grota-Roweckiego.

16.04.2015

Związek pomiędzy nimi poznamy w piątek, 17 kwietnia, o godz. 15.00 w Muzeum Warszawskiej Pragi. Dyskusja dotyczyć będzie wiślanego pawilonu edukacyjnego Life+, który powstanie w 2016 r. na Golędzinowie.

Dyskusja będzie połączona z finisażem wystawy prezentującej nagrodzone koncepcje pawilonu oraz jego otoczenia. Celem konkursu było wyłonienia najlepszego rozwiązania zagospodarowania przestrzeni o wybitnych walorach krajobrazowych i szczególnej wartości dla mieszkańców Warszawy.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.