A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Marzec 2015

11.03.2015

Z przymrużeniem oka o warszawskich klubach sportowych – to jedno z haseł przewodnich XII edycji konkursu „Warszawa da się lubić”.

Celem konkursu jest zarówno popularyzacja wiedzy sportowej, jak i wsparcie rozwoju zainteresowań dzieci i młodzieży związanych z plastyką, fotografią czy multimediami. Dlatego konkurs ma trzy kategorie. 

Tematem kategorii multimedia jest stworzenie prezentacji ukazującej historię wybranego warszawskiego klubu sportowego przez pryzmat anegdot o zawodnikach i dyscyplinach sportowych, które są w nich uprawiane.

06.03.2015

Zapraszamy na warsztaty eksperckie na temat zagospodarowania Osi Stanisławowskiej w rejonie Portu Czerniakowskiego. Spotkanie odbędzie się w środę (11.03), o godz. 17.30 w siedzibie OW SARP na ulicy Foksal 2.

Organizatorem jest Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich na zlecenie Zarządu Mienia m. st. Warszawy.

 

Plan spotkania otwartego:

17:30 – 17:40
Powitanie
• Przedstawiciel Zarządu OW SARP
• Koordynator warsztatu eksperckiego

06.03.2015

Chcesz pod okiem doświadczonego instruktora zbudować wiślaną łódź? Rozpoczyna się rekrutacja dzieci i młodzieży na warsztaty szkutnicze w Porcie Czerniakowskim.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.