A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

luty 2015

11.02.2015

Port Czerniakowski ma swój neon! Rekalma świetlna liczy ponad dwa metry wysokości i dwa szerokości. W sobotę (14.02) zapraszamy na oficjalne odpalenie.

Neon umieszczony został na dachu budynku Bosmanatu. Widoczny jest od strony ulicy. 

- To symbol kotwicy w centrum wytworzonym przez okrąg: Port Czerniakowski - mówi Paweł Ziomka, autor projektu neonu i podkreśla, że praca nawiązuje również do kolorystyki flagi miasta i płynącej rzeki.

02.02.2015

Zachęcamy do zapoznania się z warunkami konkursu na oddanie w dzierżawę, na okres od 1 roku do 3 lat, nieruchomości położonych w międzywalu Wisły w Dzielnicach Śródmieście, Żoliborz oraz Praga-Południe. Konkurs obejmuje prowadzenie działalności sportowo – rekreacyjnej, kulturalnej oraz gastronomicznej.

Oferty mozna składać do 20 lutego 2015 r.

Szczegółowe informacje w załącznikach oraz na stronie Zarządu Mienia m. st. Warszawy.

 

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.