A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Październik 2014

29.10.2014

Budowy na Nadwiślańskim Szlaku Rowerowym zostaną ukończone w listopadzie. Powstanie szlaku znacznie ułatwi i umili podróż wzdłuż Wisły.

20.10.2014

Czy wiecie, że Warszawa jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast Polski i Europy? Podczas międzynarodowych targów 22-23. października dowiecie się więcej o rozwoju systemu transportowego miasta.

17.10.2014

I etap modernizacji i przebudowy lewobrzeżnego bulwaru Wisły dobiega końca. Realizacja projektu odmieni otoczenie Wisły poprzez budowę miejskiej promenady. Wkrótce Warszawiacy oraz wszyscy odwiedzający stolicę będą mogli cieszyć się kolejnym atrakcyjnym miejscem nad rzeką.

14.10.2014

Zapraszamy do Muzeum Sztuki Nowoczesnej na otwartą wystawę makiet wyjątkowych obiektów architektonicznych. Zobaczyć tu można nadwiślańską ścieżkę rekreacyjną.

Przez lata zmieniały krajobraz Warszawy, wyznaczały trendy w stołecznej architekturze i promowały nasz wizerunek na całym świecie. Mowa o 25 obiektach stolicy wybudowanych po wielkiej przemianie politycznej
w 1989 roku i uznanych przez miesięcznik Architektura Murator za wybitne.

03.10.2014

Warszawska Wisła to nie tylko miejsce wypoczynku, ale także spotkań, rekreacji i uprawiania różnych sportów. Królowa polskich rzek jest także atrakcyjnym planem do działań artystów. Wyjątkowość tego miejsca została uchwycona okiem kamery i uwieczniona na taśmie filmowej.

W niedawno zakończonych konkursach fotograficznych i filmowych „Ciesz się rzeką” poświęconych warszawskiej Wiśle, mieliśmy okazję przekonać się, jak jest to różnorodny i niezwykły obszar miasta.

01.10.2014

Zapraszamy do Muzeum Sztuki Nowoczesnej na wyjątkową wystawę makiet. Wśród 25  wybitnych obiektów architektonicznych znalazła się także nadwiślańska ścieżka rekreacyjna.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.