A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Wrzesień 2014

25.09.2014

Na celebrowanie Święta Wisły przybyły tłumy. Sobotnia impreza rozpoczęła się w samo południe i trwała do późnych godzin. Na uczestników czekało wiele atrakcji zarówno na wodzie jak i na lądzie.

Święto Wisły w 2014 roku wyjątkowo odbyło się 13 września. Zmiana terminu, spowodowana majowym wysokim stanem wody, nie wpłynęła jednak na frekwencje. Największe nadwiślańskie wydarzenie przyciągnęło tysiące gości. Pogodna również sprzyjała - było iście wiosennie.

24.09.2014

Niestety to bardzo charakterystyczny znak, że lato skończyło się definitywnie. W najbliższy weekend, 26-28 września, pożegnamy dwa plenerowe, cykliczne wydarzenia miejskie – pokazy multimedialnych fontann na Podzamczu i koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich.

22.09.2014

Warszawiacy mieli okazję w sobotę zobaczyć jak postępuje budowa bulwarów wiślanych. Wycieczki odbyły się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Jako, ze tegoroczne hasło EDD - "Dziedzictwo - źródło tożsamości" przywodzi na myśl rzekę, m.st. Warszawa postanowiło włączyć się w obchody i zaprosić pierwsze grupy zwiedzających na bulwary. Uczestnicy bezpłatnych wycieczek zapoznali się przede wszystkim z etapem pierwszym budowy, czyli odcinkiem między mostem Śląsko-Dąbrowskim, a ul. Boleść. Tu prace dobiegają już końca. Nowym bulwarem mamy cieszyć jeszcze w tym roku.

18.09.2014

Zapraszamy 23 września (wtorek) o godz. 19:00 do kina Wisła na pokaz filmów oraz zdjęć nagrodzonych w konkursie Wisła Warszawa "Ciesz się rzeką!'.

W kinie Wisła pokazane zostaną 3 nagrodzone filmy oraz będzie można zobaczyć galerię 12 fotografii, które utworzą kalendarz wiślany na 2015 rok.

Podczas pokazu wręczone zostaną nagrody od Collegium Artis, a także pozostałe nagrody.

12.09.2014

Miło nam ogłosić wyniki konkursu filmowego i fotograficznego „Ciesz się rzeką!”. Komisja konkursowa nagrodziła 12 fotografii oraz wyróżniła trzy filmy. Wszystkim biorącym udział w konkursach dziękujemy za nadesłane prace i zachęcamy do próbowania swoich sił w przyszłości.

W ramach konkursu fotograficznego komisja konkursowa przyznała:

1. miejsce – praca Anny Jastrzębskiej

Uzasadnienie: „za inną perspektywę spojrzenia w fotografii i ciekawe ujęcie tematu”

09.09.2014

Już po raz siódmy mieszkańcy Warszawy będą obchodzić Święto Wisły. Jak co roku organizatorzy zapewniają wiele form aktywności sportowo - rekreacyjnych, m.in. przejażdżki po Wiśle, zawody, warsztaty, koncerty, wystawy, pokazy sprzętu wodnego czy konkursy. Większość atrakcji będzie dostępnych bezpłatnie 13 września.

Święto Wisły jest cykliczną imprezą plenerową organizowaną przez m.st. Warszawa, której tematem przewodnim jest Wisła. Wydarzenie to stanowi podsumowanie wszystkich działań, jakie zostały w tym roku podjęte na Wiśle.

03.09.2014

Nadwiślańskie instalacje w niewiarygodny sposób wzbogaciły nadwiślańską przestrzeń. Papierowa łódeczka, Magiczny las, Rusztowanie Warszawskie i Centrum Gier Planszowych na stałe wpisały się w krajobraz Wisły.

01.09.2014

Dnia 31 sierpnia zakończył się drugi etap konkursu fotograficznego „Ciesz się rzeką!” oraz pierwszy etap konkursu filmowego pod tym samym tytułem.

Spośród nadesłanych prac fotograficznych internauci w trybie glosowania wyłonili najlepszych 31 zdjęć, które przechodzą do kolejnego etapu. Do konkursu filmowego napłynęło 21 zgłoszeń.

W dniach 1-12 września odbędą się obrady komisji konkursowej, która wyłoni zwycięskie prace w obu konkursach.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.