A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Sierpień 2014

29.08.2014

Jedynie 3 dni pozostały, aby przesłać zgłoszenie w konkursie filmowym „Ciesz się rzeką!” i zgarnąć nagrody!

Przed Wami weekend, wykorzystajcie czas spędzając go nad Wisłą i nagrajcie krótki film, nawiązując do hasła „Ciesz się rzeką!”. Film powinien trwać około minuty. Pokażcie jak Wy korzystacie z piękna nadwiślańskich terenów. Planujecie przejażdżkę rowerową? A może wybieracie się na kajaki i zrobicie film ze spływu? Wszystkie chwyty dozwolone ;-)

Do wygrania

22.08.2014

Wisła Warszawa wspiera najlepsze inicjatywy. Chcielibyśmy zaprezentować wam jedną z nich. FUTUWISŁA – POMYSŁY NA WISŁĘ to projekt ma na celu przeobrażenia przestrzeni publicznej nad Wisłą, tak by mieszkańcy Warszawy i turyści z jeszcze większą przyjemnością przebywali w tej części miasta.

19.08.2014

Veturilo – Warszawski Rower Publiczny skończył właśnie dwa lata. Miłośników dwóch kółek wciąż przybywa, od wiosny odnotowano już 1,2 mln wypożyczeń, a sezon nadal trwa.
Zachęcamy do dłuższych wycieczek wzdłuż Wisły.

Do dyspozycji rowerzystów jest obecnie 176 stacji, przy samym Nadwiślańskim Szlaku Rowerowym jest ich 7. Niebawem będzie ich jeszcze więcej. Jednymi z najbardziej popularnych stacji Veturilo są te przy Stadionie Narodowym i Rondzie Waszyngtona, co pokazuje, że Warszawiacy i turyści chętnie sięgają po rower, by udać się w trasę wzdłuż Wisły.

11.08.2014

Port  Czerniakowski to  jedyny miejski port  rekreacyjny  w  Warszawie. Obecnie jest już w ostatniej fazie rewitalizacji. Służy przede wszystkim amatorom wszelkich sportów wodnych.

06.08.2014

Multimedialny Park Fontann działa już czwarty sezon. W tym roku odbywają się pokazy „Taniec źródeł” inspirowane legendą o założycielach Warszawy. Bezpłatne widowisko w parkowej scenerii można oglądać co weekend aż do końca września.

02.08.2014

70. rocznica Powstania Warszawskiego obchodzona była nie tylko na lądzie. Hołd żołnierzom i mieszkańcom walczącym w obronie stolicy oddały liczne jednostki pływające po Wiśle. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Roku Rzeki Wisły 2017.

1 sierpnia o godzinie 16.20 na sygnał komandosa wypłynęło z Podzamcza około 30 jednostek profesjonalnych i amatorów, by wspólnie przepłynąć obok miejsc powstańczych walk. Z brzegu Wisły można było obserwować majestatyczną paradę statków i łodzi.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.