A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Lipiec 2014

31.07.2014

31 lipca 2014 r. upływa termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny Wisły Warszawy – „Ciesz się rzeką!”. W sierpniu będzie miał miejsce drugi etap konkursu, czyli otwarte głosowanie internautów. Nadsyłane prace mają promować aktywny sposób spędzania czasu nad stołeczną rzeką oraz pokazywać jej piękno. Najlepszych 12 prac zostanie umieszczonych w wiślanym kalendarzu na 2015 r.

28.07.2014

Zapraszamy na pływanie na Wiśle tradycyjną łodzią. We wtorki i czwartki funkcjonuje „Wakacyjne pływanie po Wiśle” ze specjalną ulgową taryfą. W pozostałe dni tygodnia Taxi Wisła zabierze Was w rejs w nieznane. Pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Dom Wisły.

22.07.2014

Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny i filmowy „Ciesz się rzeką” budzi coraz większe zainteresowanie, zdobywając m.in. uznanie wśród mediów. Bardzo się cieszymy, gdyż taka współpraca oznacza większą promocję nadesłanych do nas prac!

Patronami medialnymi zostali:

14.07.2014

Wolna, czysta, przyjazna… gdyby była taka dzielnica w Warszawie… Już jest! Dzielnica Wisła to zarówno nieformalna nazwa miejsca, jak i planu miejskich inwestycji, które sprawią, że rzeka i jej okolice będą jeszcze bardziej przyjazne turystom i mieszkańcom.

08.07.2014

Warszawa to jedyne miasto w Polsce, które może się pochwalić aż pięcioma plażami nad brzegiem Wisły. Miejskie plażowanie to już nie tylko wylegiwanie się na leżaku, lecz także niezliczona ilość atrakcji sportowych czy rekreacyjnych.

03.07.2014

Odtworzenie kwietnych łąk, ograniczenie inwazyjnych gatunków roślin, zwiększenie bogactwa owadów i ptaków oraz poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego - to tylko niektóre efekty nowego projektu miejskiego poświęconego nadrzecznym terenom.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.