A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Czerwiec 2014

30.06.2014

Nad Wisłą w sezonie 2014 pojawił się nowy obiekt, który jest miejscem tętniącym życiem. Pawilon Plażowy od maja jest bardziej znany pod nazwą – Plażowa, a mieści się na najpopularniejszej plaży nad Wisłą – Poniatówką.

Pawilon Plażowy to miejsce niezwykłe . Jest trzypoziomowy, ma część otwartą i zadaszoną oraz posiada sanitariaty o wysokim standardzie. Miejsce cieszy się dużym powodzeniem, przyciągając tłumy zarówno w tygodniu, jak i weekendy.

25.06.2014

W tym roku już po raz 19. warszawiacy spotkali się nad Wisłą, by świętować pierwszy dzień lata w zgodzie ze słowiańską tradycją. Wydarzenie zorganizowane przez Stołeczną Estradę przyciągnęło ponad 100 tys. osób! Mowa oczywiście o kultowych już – Wiankach nad Wisłą.

„Wianki” to doskonała okazja, by promować warszawski odcinek Wisły – stąd obowiązkowa obecność stoiska projektu Wisła Warszawa.

24.06.2014

Szanowni uczestnicy konkursów fotograficznego i filmowego,

z przyjemnością informujemy, że wydłużamy termin nadsyłania zgłoszeń na oba konkursy. Zyskujecie więcej czasu na przesyłanie ciekawych prac:) do czego gorąco zachęcamy. Poniżej przedstawiamy nowe terminy:

Konkurs fotograficzny

7 kwietnia – 31 lipca – I etap, zgłaszanie prac

1 sierpnia – 31 sierpnia – II etap

1 – 12 września – III etap

 

Konkurs filmowy

Termin nadsyłania prac – do 31 sierpnia 2014 r.

13.06.2014

Ścieżka łącząca plaże przy warszawskim zoo, Poniatówkę i Saską znalazła się wśród grona finalistów konkursu City to City Barcelona FAD Award. To już drugie w tym roku wyróżnienie w konkursie międzynarodowym dla nadwiślańskiego projektu.

10.06.2014

Chcesz popływać kajakiem, ale nie masz czasu na całodniowe wyprawy za miasto? Nic prostszego! Dzięki pętli kajakowo-rowerowej możesz wypożyczyć kajak, spłynąć w dół rzeki i wrócić do punktu startowego rowerem – miejskiej sieci Veturilo.

Warszawska pętla kajakowo-rowerowa kajakiwarszawskie.pl jest to projekt, który ma na celu spopularyzowanie pływania kajakiem po Wiśle w Warszawie. Projekt skierowany jest zarówno do mieszkańców stolicy, jak i turystów, którzy chcą spędzić aktywnie czas i poznać miasto z perspektywy wody.

Jak działa pętla?

03.06.2014

Na to pytanie próbowaliśmy odpowiedzieć podczas Pikniku Naukowego, którego 18 edycja zorganizowana została pod hasłem „czas”. Jako, że odbywał się blisko rzeki, nie mogło na nim zabraknąć projektu Wisła Warszawa.

Podczas Pikniku oglądać można było wystawę zdjęć, makietę bulwarów wiślanych oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, która znajduje się pod artykułem, a także na nasz profil na Facebooku, gdzie również znajdują się zdjęcia z wydarzenia.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.