A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Maj 2014

29.05.2014

Tematem przewodnim tegorocznego Pikniku Naukowego będzie czas. Dlatego na stoisku Warszawy będzie można zobaczyć, jak w ostatnich latach zmieniła się stolica. Przeobrażenie przeszła również warszawska Wisła,
więc jej poświęcony zostanie specjalny fragment ekspozycji.

23.05.2014

Powódź nie zagraża już stolicy. Stan warszawskiej Wisły stopniowo się obniża i tym samym tereny nadbrzeżne powoli zaczną być znów dostępne dla mieszkańców i turystów.

20.05.2014

Poziom wody Wisły osiągnął we wtorek stan alarmowy. Prezydent m. st. Warszawy ogłosiła alarm powodziowy. Od czwartku sytuacja ma się stabilizować.

 

Ok godz.15 stan wody sięgnął 650 cm. Według najnowszych prognoz podwyższy się maksymalnie do ok. 7 metrów (cztery latat temu miała niemal 8). Wysoka woda spowodowana jest przechodzeniem fali wezbraniowej, powstałej na skutek ubiegłotygodniowych intensywnych opadów deszczu w Małopolsce i na Podkarpaciu.

13.05.2014

Wisłą Warszawa gościła w sobotę, 11 maja, na Oknie na Warszawę. Czwarta edycja varsavianistycznego wydarzenia cieszyła się niebywałym powodzeniem. Dziękujemy, że z nami byliście!

Największą (też w sensie gabarytów) atrakcją na stoisku wiślanym przygotowanym przez m. st. Warszawę z pewnością była drewniana łódź. Chętni mogli do niej wsiąść i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi żeglarze. Zarówno oni, jak i ci mniej odważni mogli również posłuchać rzecznych opowieści  animatorów z Fundacji Wszystko Płynie.

09.05.2014

W najbliższą sobotę odbędzie się Okno na Warszawę 4. Tegoroczna edycja varsavianistycznego wydarzenia koncentruje się na mieście widzianym okiem kamery i aparatu fotograficznego. Na naszym wiślanym stoisku będziemy zachęcać miłośników Warszawy do przyjrzenia się z tej perspektywy rzece.

Już 10. maja pod jednym dachem zaprezentują się ci, których do działania inspiruje Warszawa i wszystko co się z nią wiąże. W programie przewidziane są warsztaty, pokazy filmów, konkursy, pchli targ...

05.05.2014

Niezmiernie miło nam zaprezentować Państwu odświeżoną stronę wislawarszawa.pl. Jest ona bogatsza w informacje, bardziej intuicyjna i przyjazna użytkownikom.

Na stronie znajdują się pogrupowane w odpowiednie działy informacje o rewitalizacji Wisły w Warszawie. Nowością są m.in. mapa Wisły oraz uzupełniany na bieżąco kalendarz wydarzeń. Umożliwiają one łatwe odszukanie i zlokalizowanie wszystkich lokalnych atrakcji.

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.