A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Kwiecień 2014

30.04.2014

Obecnie trwa konkurs fotograficzny – Ciesz się rzeką.

Zachęcamy do wzięcia w nim udziału i nadsyłanie zdjęć na adres mailowy [email protected].

Wkrótce uruchomimy możliwość oddawania głosów na zgłoszone prace konkursowe.

30.04.2014

Tradycyjnie już wraz z majówką w stolicy rozpoczyna się sezon na plażowe atrakcje nad Wisłą. W tym roku oprócz stałych propozycji, jak Święto Wisły czy wypożyczalnie kajaków, korzystający z uroków warszawskiej rzeki będą mogli odwiedzić nowe miejsce – kawiarnię Plażową na praskiej Poniatówce.

29.04.2014
29.04.2014

Ta strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) – niewielkich plików tekstowych, które są umieszczane na Twoim komputrze, aby dostarczyć Ci więcej informacji lepiej dopasowanych do Twoich potrzeb, przechowywać Twoje preferencje oraz przekazywać anonimowe dane dotyczące Twojego sposobu korzystania z tej strony WWW do aplikacji stworzonych przez inne podmioty, takich jak Google Analytics.

Jeśli chcesz wyłączyć obsługę ciasteczek, możesz to zrobić modyfikując ustawienia Twojej przeglądarki. Więcej informacji o tym, jak to zrobić, znajdziesz w sekcji Pomoc w swojej przeglądarce.

29.04.2014

Plaże, pomosty, kajaki… Wisła zmienia się dla Was! Jeśli chcecie śledzić te przeobrażenia razem z nami, odwiedzajcie stronę kampanii Wisła Warszawa „Ciesz się rzeką”, wpisującej się w projekt „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i płyń (bike & sail) – etap I”.

23.04.2014

Wyłoniono najemcę pawilonu plażowego nad Wisłą. Przetarg wygrała firma 1500 m2 sp z o.o., której oferta cenowa i programowa była najbardziej atrakcyjna. Nowy najemca stawia na kulturę, edukację, sport, działania społeczne i ofertę dla rodzin z dziećmi. Otwarcie całego obiektu w maju.

Nowe miejsce, pod nazwą „Plażowa”, ma działać w oparciu o zaplecze kawiarniane i sanitarne. Obiekt ma służyć mieszkańcom, wypoczywającym na najpopularniejszej wiślanej plaży, tzw. Poniatówce.

18.04.2014

Konkurs na animację lokalnych działań prowadzony w związku z kampanią „Wisła Warszawa – Ciesz się rzeką!” w ramach projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i płyń (bike&sail) – etap I”, został rozstrzygnięty. W regulaminowym terminie do organizatora wpłynęły 52 prawidłowo zgłoszone prace. Konkurs organizowany był w trzech kategoriach, w których komisja konkursowa wyróżniła następujące projekty i ich twórców:

15.04.2014
Informujemy, że w związku z bardzo dużą ilością złożonych wniosków i wyrównanym poziomem, oficjalny termin ogłoszenia wyników konkursu na animacje w trzech kategoriach został przesunięty na 18 kwietnia.
 
Dziękujemy za wyrozumiałość.
09.04.2014

Dyrektor Zarządu Mienia m. st. Warszawy ogłasza konkurs pisemny nieograniczony na dzierżawę na okres od 1 roku do 3 lat, nieruchomości położonych na lewym brzegu Wisły w Dzielnicach Śródmieście oraz Żoliborz, na prowadzenie działalności sportowo – rekreacyjnej, kulturalnej oraz gastronomicznej.

Oferty należy składać do 23 kwietnia 2014 r. do godz. 10.00 w siedzibie Zarządu Mienia m.st. Warszawy przy ul. Jana Kazimierza 62, w pokoju 401 (IV piętro).

Dokumenty konkursowe do pobrania poniżej:

OGŁOSZENIE

08.04.2014

Informujemy, że w Regulaminie konkursu ofert na animacje, prowadzonego w związku z kampanią „Wisła Warszawa – Ciesz się rzeką!” pojawiła się niejasność. Dotyczy ona kwoty, która może być przeznaczona na zadanie III. Prawidłowa kwota została wymieniona w §1 pkt 11 - na zadanie III mogą zostać przyznane środki w wysokości do 20 000 zł. W §3 pkt 1 wkradł się błąd. Za zaistniałą pomyłkę bardzo przepraszamy.

Organizator

Strony

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.