A- A+

A A wersja kontrastowa
Projekt Run Wisła
Projekt Run Wisła czyli bieg koło 1000km wzdłuż Wisły. „Gdyby nie przyjaciele to by nam się nie udało” mówi Alan.
fot.:
Patrizia Fagiani
dzieci nad Wisłą
Jedną ze stałych wiślanych atrakcji jest piłka plażowa, kopana, odbijana, rzucana, w każdej postaci przyjemna i uczy grupowej zabawy. To czysta przyjemność biegać na boso po rozgrzanym, miękkim piasku.
fot.:
Aleksandra Mysiorska
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Nasza wiślana jesień
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
Jesień nad Wisłą w Warszawie
Koniec października to nasz ulubiony czas nad Wisłą... choć tak po prawdzie to nie ma takiego czasu, którego nie lubimy.
fot.:
fot. J.P.Piotrowski
plaza
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.
fot.:
fot.: m. st. Warszawa

Jesteś tutaj

Otwarcie punktów plażowych

Widzieliście już plażowych?

Ubrani w białe koszulki, z czapką na głowie i uśmiechem na twarzy – to właśnie plażowi rezydujący nad warszawską Wisłą.

Jest kilka miejsca, w których można ich spotkać: bulwar Jana Karskiego, Płyta Desantu, plaża Żoliborz, plaża Praska, plaża Poniatówka i plaża Saska.  Punkty plażowe można rozpoznać po flagach i charakterystycznym, niebieskim kolorze dominującym w Dzielnicy Wisła.

W lipcu i sierpniu punkty działają codziennie:

poniedziałek –czwartek w godzinach 10:00 - 20:00

piątek, sobota w godzinach  9:00 – 21:00

niedziela w godzinach 9:00 – 20:00.

Od plażowych dowiemy się co ciekawego dzieje się nad Wisłą, wypożyczymy leżaki, piłki, koce, książki, dowiemy się o nadwiślańskich środkach transportu. To wszystko oczywiście za darmo.

Plażowy reprezentuje Dzielnicę Wisłę. U niego dowiemy się co ciekawego dzieje się nad Wisłą, wypożyczymy leżaki, dowiemy się o nadwiślańskich środkach transportu. Wszystko za darmo.

– Plażowi z przyjemnością doradzą, w jaki sposób i gdzie spędzić czas na rzece. Oferta usług żeglugi wiślanej w tym roku jest już bardzo szeroka. Ta forma rekreacji nadal nie jest jeszcze przez

warszawiaków odkryta. Zależy nam na tym, aby każdy bywalec nad Wisłą miał możliwość spojrzenia na rzekę z perspektywy pokładu – mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta Urzędu

m.st. Warszawy.

Do tego, jeśli chcecie zaczerpnąć wiedzy na temat kursu samoobrony, ulepić piaskowe rzeźby, poćwiczyć aerobik? W Dzielnicy Wisła jest to możliwe. O bieżących wydarzeniach będziemy informować Was na facebooku Wisła Warszawa.

A już dziś zapowiadamy oficjalne otwarcie punktów Plażowych przy jazzowym akompaniamencie Grand Slam Quartet 

więcej infomacji tutaj

 

We wrześniu punkty będą działać w weekend,

2-4 września w godzinach:

- piątek 15.00-18.00

- sobota 10.00-20.00

- niedziela 10.00-18.00

oraz 9-11 września w godzinach:

- piątek 15.00-18.00

- sobota 10.00-18.00

- niedziela 10.00-18.00

 

Czy wiesz, że

warszawski odcinek Wisły jest jednym z miejsc, w których najliczniej występuje mewa śmieszka na Mazowszu. Wczesną wiosną nad rzeką gromadzi się nawet do sześciu tysięcy par. Wisła stwarza im doskonałe warunki do zakładania kolonii lęgowych, a także zimowania. Zimą śmieszki najczęściej można spotkać na wysypiskach śmieci lub przy kolektorach odprowadzających ścieki komunalne do rzeki, gdzie w tym okresie najłatwiej im zdobyć pokarm. Tym sposobem stanowią jeden z elementów naturalnego mechanizmu oczyszczania rzecznego ekosystemu.